Wielkopolski Portal Senioralny

Interwizja, czy Eurowizja?

Interwizja, czy Eurowizja?
   „Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej” - tak przed laty prowokacyjnie zaśpiewał w Opolu Jerzy Shtur. Ostatnio Krystian Ochman śpiewając wspólnie z Michałem Szpakiem w pewnym programie telewizyjnym udowodnił wszystkim, że potrafi fałszować, jak mało kto przed nim...

   Wszyscy pamiętamy Festiwal Piosenki w Sopocie. Któż tam nie występował – Deniss Russos, Ałła Pugaczowa, Helena Vondráčková i nawet Czesław Niemen. Był to Festiwal Interwizji, czyli narodowych stacji telewizyjnych funkcjonujących w Układzie Warszawskim. Przez wiele lat prowadzili go - Irena Dziedzic i Lucjan Kydryński. Nie było tam fajerwerków i ogarniętych euforią (zresztą bardzo sztyczną) prezenterów. Było to święto piosenki – i wcale niekoniecznie socjalistycznej. Wówczas nikomu z wykonawców nie przyszłoby do głowy, aby nie zaśpiewali „na żywo”.

A tegoroczny festiwal Eurowizji odsłania miałkość ich uczestników. Trudno nie odnieść wrażenia, że są to zwykłe igrzyska dla „gawiedzi”. Ale tak wygląda współczesna telewizja i współczesna pop – kultura. Być może bardzo maluśka?

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego