Wielkopolski Portal Senioralny

Helena Majdaniec - Zakochani są wśród nas

Helena Majdaniec - Zakochani są wśród nas
  Nazywano ją królową tweesta. Urodziła się w Mylsku na Wołyniu, w rodzinie prawosławnej. W 1946 roku zamieszkała w Szczecinie, gdzie ukończyła szkołę muzyczną II stopnia.Była też pierwsazą dziewczyną Wojtka Kordy.

     Helena Majdaniec debiutowała w 1962 w Szczecinie w klubie studenckim „Pinokio”. Jest laureatką Festiwalu Młodych Talentów, który odbywał się w jej rodzinnym Szczecinie. Tam zwrócił na nią uwagę Franciszek Walicki i zaprosił do zespołu Niebiesko  - Czarni. W tym samym roku wystąpiła na II MFP w Sopocie, a w 1963 FPP w Opolu. Od 1963 nagrywała płyty. W latach 60 XX w. występowała m.in. w paryskiej „Olympii” oraz w Szwajcarii, Jugosławii, na Węgrzech i w Polsce. W 1968 wyemigrowała do Francji i zamieszkała w Paryżu, gdzie śpiewała cyklicznie w kabaretach „Rasputin”, „Szeherezada”.  Pracowała też dla radia i telewizji francuskiej. Występowała także w Kanadzie, Kuwejcie, Maroku. W styczniu 2002 roku zmarła nagle, w swoim rodzinnym domu w Szczecinie. Jej imię nosi szczeciński Teatr Letni.

 

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego