Wielkopolski Portal Senioralny

Kasia Sobczyk - Biedroneczki są w kropeczki

Kasia Sobczyk - Biedroneczki są w kropeczki
Szczyt jej popularności przypadł na lata 60. i 70. ubiegłego wieku. Znana z takich przebojów jak "O mnie się nie martw", "Był taki ktoś", czy "Trzynastego".  

Katarzyna Sobczyk, a właściwie Kazimiera Sawicka z domu Sobczyk urodziła się w 1945 roku w Tyczynie. Debiutowała w 1961 roku, jako wokalistka  amatorskiej grupy muzycznej działającej przy Wojewódzkim Domu Kultury w Koszalinie. Dwa lata później została jedną z laureatek Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Dzięki temu rozpoczęła wieloletnią współpracę z zespołem Czerwono-Czarni. Po jego rozwiązaniu występowała wraz ze swoim mężem Henrykiem Fabianem z zespołem Wiatraki. Od 1992 roku przebywała w Chicago, gdzie nagrała dwie płyty. W 2008 roku wróciła na stałe do Polski. Była już wtedy ciężko chora na raka piersi. Zmarła w lipcu 2010 roku. Pośmiertnie została odznaczona Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Media

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego