Wielkopolski Portal Senioralny

Kalina Jędrusik – Na całych jeziorach ty

Kalina Jędrusik – Na całych jeziorach ty
   Była aktorką teatralna i filmową. Nie stroniła również od kabaretu i estrady. Występowała także w telewizji.

   Urodziła się w 1930 roku na przedmieściach Częstochowy. Po wojnie ukończyła Państwowa Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Debiutowała na scenie gdańskiego Teatru Wybrzeże. Od 1955 roku grała w licznych teatrach warszawskich. Ogromną popularność przyniosły jej występy w telewizyjnym Kabarecie Starszych Panów. Do historii filmu przeszła także rola Lucy Zuckerowej w filmie „Ziemia obiecana” Andrzeja Wajdy. Kalina Jędrusik była symbolem seksu lat 60. ubiegłego wieku. Zmarła w 1991 roku.

Zapraszamy Państwa do przypomnienia sobie jednej z jej piosenek.

Media

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego