Wielkopolski Portal Senioralny

Anna German - Tańczące Euredyki

Anna German - Tańczące Euredyki
     Anna German była bodaj najbardziej znaną polską piosenkarką. Miała unikalny i charakterystyczny głos.

     Urodziła się w 1936 roku w Urgenczu na terenie ZSRR w rodzinie pochodzenia niemieckiego. Skomplikowane losy wojenne spowodowały, że po jej zakończeniu przyjechała do Polski jako repatriantka. Szybko nauczyła się języka polskiego. Szczegółowe jej losy zapewne znacie Państwo z emitowanego kilka lat temu serialu telewizyjnego. Zmarła przedwcześnie w Warszawie w 1982 roku.

Media

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego