Wielkopolski Portal Senioralny

Grająca szafa

Żegnaj Genia – świat się zmienia!

    Kiedyś rytm dnia wyznaczał kogut. Piał o wschodzie słońca i o zachodzie. Dzisiaj pianie stało się domeną wodzirejów prowadzących popularne programy muzyczne w telewizji. Jednym z najgłośniejszych w kurniku jest Tomasz Kamel.
Czytaj dalej...

Festiwal Piosenki w Opolu

   Na ten festiwal corocznie czekały miliony wielbicieli polskiej piosenki, a także ci, którzy być może na co dzień nie byli nią tak bardzo zainteresowani. Bo festiwal opolski był wydarzeniem.
Czytaj dalej...

Krzysztof Klenczon

    „Czerwone gitary” to niewątpliwie zespół jego artystycznego życia. To on (obok Seweryna Krajewskiego) skomponował wielkie przeboje grupy: Taka jak ty, Historia jednej znajomości, Nikt na świecie nie wie, Biały krzyż, Wróćmy na jeziora, Gdy kiedyś znów zawołam cię, Kwiaty we włosach, Powiedz stary gdzieś ty był, Jesień idzie przez park.
Czytaj dalej...

Krzysztof Krawczyk

   Dziś wspominają Go wszyscy. Jakoś jest po drodze. Okazuje się, że fanem jest prezydent, rząd, telewizje, rozgłośnie, starzy i młodzi, ci, którzy pamiętają debiut, do nich należę, i ci, którzy poznali go na juwenaliach przed paroma laty.
Czytaj dalej...

Helena Vondráčková

   Gdy się występuje od tylu lat i z takim powodzeniem, to budzi u jednych podziw, u drugich zawiść. Miejmy nadzieję, że zawistników jest mniej. Bo też jest ona zjawiskiem wyjątkowym. Muzykalna, z pięknym głosem, nadzwyczajnie utalentowana, nie tylko wokalnie, ale też aktorsko i baletowo, obdarzona wdziękiem, urodą, nienaganną sylwetką.
Czytaj dalej...

France Gall - Ella, elle l'a

   To jest hołd dla Elli Jane Fitzgerald , zwanej „pierwszą damą piosenki” (First Lady of Song). Jednej z najwybitniejszych śpiewaczek w historii tego gatunku. Odznaczonej Medalem Wolności przez prezydenta Stanów Zjednoczonych George’a Busha.
Czytaj dalej...

OMEGA odchodzi

    Może to nie była kariera taka, jak grup brytyjskich i amerykańskich, ale niewątpliwie mieli swoich fanów. W epoce dominującego nad całym światem Układu Warszawskiego kilka grup węgierskich odnosiło sukcesy międzynarodowe poza państwami obozu socjalistycznego, jak wówczas nazywano państwa podległe ZSRR. Choćby Lokomotiv GT.
Czytaj dalej...
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego