Wielkopolski Portal Senioralny

sobota, 04 wrzesień 2021 - Brawo Senior

Mój pierwszy biznes - letni biznes

    Ostatnio Pani Lucyna z Nowej Huty postanowiła otworzyć lodziarnię. Pomogła jej w tym jej wnuczka. Pani Lucyna niemal pół życia pracowała w służbie zdrowia, w której zajmowała się organizowaniem nowych placówek. Do samego końca sprawiało jej to ogromną satysfakcję, więc formalna emerytura nadeszła zdecydowanie za wcześnie. – Po pierwsze, dużą frajdę sprawia mi budowanie czegoś od zera, a po drugie, kilka lat temu, już na emeryturze, pracowałam jako "zawodowa babcia w „Ikei", gdzie całe dnie robiłam z dziećmi prace plastyczne. Kiedy odeszłam, nie wiedziałam, że tak strasznie będzie mi brakowało dzieci. Postanowiłam, że zrobię biznes, które je do mnie przyciągnie – śmieje się emerytka.  Ale kto wyda 27 smaków lodów klientom? 79-latka robi wszystko osobiście, na szczęście jednak pomaga jej synowa i piesek Jasio rasy york. Z nim pani Lucyna czuje się bezpieczniej. Seniorka mówi nam skąd w niej energia pięknej dwudziestoletniej. I wyjaśniła, jak niewiele ją łączy z rówieśnikami, bo nie zna słowa emerytura, a odpoczywać będzie, jak się zestarzeje.
Czytaj dalej...

Abakanowicz – wystawa prac

   Do 24 października w Muzeum Narodowym w Poznaniu dostępna jest wystawa Magdaleny Abakanowicz o enigmatyczym tytule „Jesteśmy strukturami włóknistymi”. Przez 25 lat prowadziła ona zajęcia zajęcia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego