Wielkopolski Portal Senioralny

Tramwajada, czyli ekologiczny Poznań...

   Co najmniej od czterech lat od paraliżu komunikacyjnego w części Poznania zwanej Naramowicami stanie się „cud”. Mianowicie przejadą drogą, która istniała już od wielu lat pierwsze samochody. Czyż można bardziej skomplikować coś, co od zawsze było oczywiste – a także, czy warto podważać nasze nawyki i naszą historię?
  • Dział: Aktualności
Czytaj dalej...

Nie żyje finalista "The Voice Senior"

    Janusz Sztyber zachwycił nas niespełna rok temu w pierwszej edycji "The Voice Senior". To nie była szablonowa postać – to jego życie ukształtowało jego wrażliwość. Miał niespełna 70 lat i od dłuższego czasu miał problemy ze zdrowiem. W trakcie programu telewizyjnego poruszał się o lasce, a ostatnio musiał korzystać z wózka.
Czytaj dalej...

I nie ma „Zmiłuj się”

    Można wierzyć, że Ziemia jest płaska. Można uważać, że koronawirus nie istnieje. Można także wierzyć w to, że białe jest czarne. Nie ma takiej ustawy, która zakazywałaby wiary w nierealną rzeczywistość. Więc niby wszystko jest w porządku…
Czytaj dalej...

Owoce górą!

   Badanie firmy Kantar zrealizowano w dniach 8-13 października 2021 r., na reprezentatywnej próbie 1002 Polaków w wieku 15 lat i więcej. Kantar monitoruje konsumpcję wszystkich najpopularniejszych gatunków owoców i warzyw.
  • Dział: Aktualności
Czytaj dalej...

Odeszli od nas

    To już drugie Zaduszki w czasach pandemii koronawirusa. Odebrał on wiele istnień. Na całym świecie jest to ponad 4 miliony osób. Wśród ludzi zwyczajnych, których już nie ma z nami, jest też wiele wybitnych postaci. Oczywiście, nie wszyscy, bezpośrednio umarli na koronawirusa – ale gdyby nie on, być może byliby jeszcze z nami.
Czytaj dalej...

Pobiedziska - III Turniej Jednego Wiersza

    Pobiedziska są gminą bardzo aktywną w wielu dziedzinach. Nie dziwi więc troska o ludzi twórczych. Już po raz trzeci staną w szranki miejscowi poeci. Choć to twórczość trudno porównywalna, można pokusić się o wybór wierszy, które zrobią największe wrażenie lub po prostu będą się podobały jury konkursowemu.
Czytaj dalej...

Nasze życie w czasie pandemii – konkurs fotograficzny

    To już druga odsłona naszej propozycji wyróżnienia aktywnych osób dojrzałych. Oczywiście staramy się nie myśleć banalnie, że aktywność – to wyłącznie aktywność ruchowa. W naszym odczuciu sama aktywność fizyczna, bez tej umysłowej jest niewiele warta – prowadzi ona chyba do nikąd!
Czytaj dalej...

OFF Ciemna – festiwal w sieci "młodych wilków"

    Od 25 lat w Poznaniu odbywa się festiwal filmowy „OFF Ciemna”. Pierwotnie stanowił on kontynuację legendarnego w latach 80. ubiegłego wieku festiwalu „Film Poza Kinem”. Prezentowano na nim kino offowe z NRD i z Berlina Zachodniego, z kilku republik Związku Radzieckiego, a także z wielu innych krajów europejskich, zwanych wówczas potocznie Zachodem.
  • Dział: Aktualności
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego