Wielkopolski Portal Senioralny

Poznań – książka dla seniora

Poznań – książka dla seniora
      Poznań jest jednym z czterech polskich miast wpisanym na listę „Miast przyjaznych Starzeniu Się” Światowej Organizacji Zdrowia WHO. Jednocześnie jest wiodącym polskim miastem w zakresie ułatwień dla seniorów.

 

    Od dłuższego czasu funkcjonuje tutaj bezpłatna usługa „złotej rączki”. Polega to na tym, że do domów osób starszych przychodzi fachowiec naprawić cieknący kran, zacinający się zamek, czy zepsuty kontakt. Od niedawna seniorzy mogą również liczyć na darmowy transport do przychodni, urzędu lub na cmentarz. Miasto uruchomiło też program dopłat dla seniorów pragnących zaadaptować swoje dotychczasowe mieszkanie do życia starszej osoby. Kolejną nowością uruchomioną 1 lutego jest bezpłatny dowóz do domu wybranej książki ze zbiorów Biblioteki Raczyńskich. - Akcja jest skierowana do seniorów 60+, którzy mieszkają na terenie Poznania i lubią czytać książki, ale ich stan zdrowia nie pozwala przyjść do biblioteki i wypożyczyć - mówi Anna Gruszecka, dyrektor Biblioteki Raczyńskich, która będzie odpowiadać za tę akcję.

   Jak to będzie wyglądało w praktyce? - Trzeba zadzwonić do Biura Poznań Kontakt pod numer 61 646 33 44 i podać tytuł książki lub gatunek, jaki nas interesuje. Wypożyczać będzie można również audiobooki oraz filmy na DVD. Następnie taka informacja trafia do filii biblioteki, która znajduje się najbliższej miejsca zamieszkania seniora. - Bibliotekarze wyposażeni w identyfikator, będą odwiedzać czytelników w każdy poniedziałek, między godziną 11.30 a 14.30 - wyjaśnia Anna Gruszecka. Jeśli akcja będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem, to pracownicy będą dostarczać książki częściej. Wszyscy seniorzy, którzy chcą skorzystać z usługi, będą mogli składać zamówienia od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30 – 20.00 pod numerem telefonu 61 646 33 44.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę