Wielkopolski Portal Senioralny

Poznań – potańcówka literacka

Poznań – potańcówka literacka
   Brzmi to co najmniej nonszalancko. Bo co wspólnego mają ze sobą literaci i osoby lubiące spędzać czas na tzw. fajfach? Przecież literaci z definicji lubią pełne literatki. Starszym osobom chyba nie trzeba tłumaczyć, jakie szkło nazywa się literatką.

   Biblioteka Raczyńskich zaprasza, szczególnie osoby starsze, na potańcówkę i to jeszcze literacką. Jak się dowiadujemy, warsztaty tańca będzie prowadził Adam Padła – choreograf i tancerz. Dzisiaj biblioteki, często pełnią rolę domu kultury. Ale jest to domena małych miejscowości, gdzie biblioteka jest jedynym miejscem, w którym mogą odbywać się działania kulturalne. Dokładnie taką samą rolę w minionej epoce pełniły wiejskie kluby „RUCH-u”. A Biblioteka Raczyńskich kojarzy się wszystkim z drogocennymi zbiorami literackimi. A tu masz ci pasztet... Dyrekcja tej zacnej placówki zaprasza do plasów pomiędzy dziełami Słowackiego, Mickiewicza, czy Goethego.

   Ci z Państwa, którzy zechcieliby zetknąć z takim rozumieniem literatury mogą udać się do Biblioteki Raczyńskich w sobotę 3 lutego. Ten eksperyment formalny rozpocznie się o godz. 17.00. Znaczy to  tylko tyle, że będzie to jednak zwykły fife, tyle że w niezwykłym miejscu. Wstęp jest wolny.

 

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego