Wielkopolski Portal Senioralny

Powiat Poznański - przeciw smogowi

Powiat Poznański - przeciw smogowi
    Oddychać świeżym powietrzem, lub choćby mniej zanieczyszczonym, to cel akcji powiatu poznańskiego. Mieszkańcy mogą wnioskować o dopłaty na wymianę starych pieców węglowych.

     Wiele starszych osób zamieszkujących powiat poznański mieszka w domach jednorodzinnych, gdzie są piece kaflowe. Ogrzewanie domostw w ten sposób jest nie tylko uciążliwe dla samych właścicieli, ale również dla środowiska. W prosty sposób można to zmienić. Władze powiatu przeznaczyły na ten cel 200 tys. zł z przyszłorocznego budżetu. Od początku roku będzie można wystąpić o dofinansowanie wymiany starego systemu grzewczego na ogrzewanie elektryczne, za pomocą  kotła na gaz lub olej opałowy, czy nowoczesnego zasilanego automatycznie kotła na paliwo stałe. Będzie można również wystąpić o dofinansowanie montażu pompy ciepła albo podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej. O dofinansowanie mogą ubiegać się m.in. osoby prywatne – te dostaną (po spełnieniu wszystkich kryteriów) nawet 7 tys. zł na wymianę pieców lub kotłów. Dotacja przeznaczona jest także dla podmiotów gospodarczych, osób prowadzących działalność rolniczą czy spółdzielnie mieszkaniowe. 

     Dużo to, czy mało, nie wiemy, ale na pewno jest to słuszny kierunek i cenna inicjatywa. Warto skorzystać z takiej okazji. Szczegółowe informacje znajdują się na stronach Powiatu Poznańskiego.

 

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego