Wielkopolski Portal Senioralny

Ostrów Wielkopolski - wkrótce będzie Dom Seniora

Ostrów Wielkopolski - wkrótce będzie Dom Seniora
    Jak ważne jest miejsce, w którym mogą spotkać się aktywni seniorzy i można zaprosić tych mniej aktywnych do wspólnego działania, wiedzą ci, którzy zaznali takiego szczęścia. A także działacze, którzy borykają się z problemem jego braku.

    Dlatego zawsze z radością i satysfakcją odnotowujemy powstanie nowego klubu seniora. Kolejny ma być otwarty w grudniu w Ostrowie Wielkopolskim. Będzie można wypić kawę i porozmawiać. Takiego miejsca do tej pory nie było. Ma tam powstać także sala do rehabilitacji i czytelnia. Bardzo cieszy kolejne miejsce dla seniorów. Powstanie takiego miejsca jest konsekwencją tego, że pół roku temu Ostrów Wielkopolski został przyjęty do prestiżowej światowej sieci "Miast Przyjaznych Starzeniu" Światowej Organizacji Zdrowia. W Polsce należą do niej zaledwie cztery miasta, z czego trzy są z Wielkopolski.

     Ostrów Wielkopolski (dawniej Ostrowo, Ostrów Kaliski, w latach 1919–1920 Ostrów, łac. Ostrovia, niem. Ostrowo) – miasto w województwie wielkopolskim, na Wysoczyźnie Kaliskiej, nad Ołobokiem. W Kaliskiem, jeden z dwóch głównych ośrodków aglomeracji kalisko-ostrowskiej i Kalisko-Ostrowskiego Okręgu Przemysłowego, siedziba powiatu ostrowskiego i gminy wiejskiej Ostrów Wielkopolski. Według danych z 31 grudnia 2016 miasto liczyło 72 526 mieszkańców. Patronem miasta jest św. Stanisław ze Szczepanowa. Od 1993 obchodzone jest w dniu 10 listopada Święto Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Ustanowiono je w rocznicę wydarzeń związanych z powstaniem tzw. Republiki Ostrowskiej.

 

 

 

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego