Wielkopolski Portal Senioralny

Maria Skłodowska-Curie w kinie HELIOS

Maria Skłodowska-Curie w kinie HELIOS
     Nasza chluba i narodowa ikona. Chwalimy się nią w świecie, a może tylko tak nam się wydaje, że wszyscy to wiedzą, widzą i cenią. Ogrzewamy się w sławie wielkiej noblistki i to podwójnej.   

     Moglibyśmy spodziewać się, że kolejny film tę naszą dumę ugruntuje. Nic takiego nie czeka nas w filmie wyreżyserowanym przez Marie Noelle. Ta międzynarodowa produkcja, kręcona w Łodzi, Krakowie, Łebie, Warszawie, Paryżu, Brukseli oraz Berlinie i Monachium, nie ma ambicji biograficznych. Jest raczej intymnym portretem kobiety, niosącej nie tyle naukowe sukcesy, co emocje i prywatne przeżycia. Karolina Gruszka buduje postać z jednej strony twardo broniącą przekonań, z drugiej kruchą w uczuciach. Spójrzmy na Marię Skłodowską innymi oczyma, zobaczmy kobietę, człowieka, uwikłanego w realia tamtej epoki. A oglądać warto przez obiektyw Michała Englerta, którego zdjęcia są dodatkowym atutem filmu.

   Kolejny seans, adresowany głównie do seniorów, odbędzie w czwartek 19 października o godz. 18.00 w poznańskim Kinie Helios mieszczącym się w Galerii "Posnania" przy Rondzie Rataje. Projekcje odbędą się również w kinach Helios w Pile, Gnieźnie, Koninie i Kaliszu. Promocyjna cena biletu wynosi 10 zł. Więcej informacji znajduje się na stronie  www.kulturadostepna.pl

 

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego