Wielkopolski Portal Senioralny

Poznań - spotkania taneczne

Poznań - spotkania taneczne
     Taniec jest dla wielu osób ważną częścią życia. Można w nim ulec uniesieniom, a na pewno zapomnieć o troskach codziennego życia.  

     W latach 70. i 80. ubiegłego wieku bardzo modne były fajfy - czyli spotkania taneczne organizowane przez restauracje, oczywiście o godzinie  piątej po południu, czyli o 17.00. Idea była prosta - grał zespół muzyczny, a goście tańczyli. Był to taki tani przedsmak dancingu. Ten rozpoczynał się o godz. 21.00 i był związany z suto zakrapianą kolacją. Nie rzadko główną atrakcją wieczoru był striptiz - czyli rąbek wolności obyczajowej w dość hermetycznym świecie PRL-u. Dzisiaj jedynie możemy odwołać się do wspomnień z okresu naszej młodości.

     Okazją do tego mogą być spotkania taneczne. W Poznaniu jest kalka miejsc, gdzie mogą spotkać się seniorzy lubiący bawić się w tańcu. W każdy piątek mogą spotkać się i potańczyć w restauracji "Tulipan" na pl. Wielkopolskim. Ale ostatnio nowy klub muzyczny "Kandi" na ul. Gwarnej 9 proponuje seniorom podobną zabawę. W każdą niedzielę o godz. 17.00 rozpoczynają się fajfy. Tutaj nie tylko jest muzyka. Na wielu ekranach telewizyjnych możemy zobaczyć również teledyski wykonawców piosenek z tamtych lat. Aż chce się tańczyć!

 

Media

{YouTube}
{/YouTube}

19 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę