Wielkopolski Portal Senioralny

Poznań - cygańska muzyka w Parku Wilsona

Poznań - cygańska muzyka w Parku Wilsona
    To będzie dzień pełen muzyki, śpiewu i tańca. Porywające rytmy z różnych stron Europy obecne w romskiej tradycji muzykowania. Tak w Poznaniu zostaną uczczone XI Światowe Spotkanie z Kulturą Romską.

    Na koncercie wystąpią PERŁA I BRACIA. Jest to zespół wokalno – instrumentalno - taneczny. Wykonuje utwory, w których pobrzmiewa muzyka Sintów i Romów z Europy wschodniej. Perła, wraz z mężem, specjalizują się w wyszukiwaniu, zapisywaniu, aranżowaniu i wykonywaniu tradycyjnych utworów romskich. Usłyszymy także zespół ROMANCA, który wykonuje tradycyjną muzykę romską na klasycznych instrumentach. Słychać w niej rytmy bałkańskie, hiszpańskie i rosyjskie. Komponują własne utwory, niektóre stały się przebojami telewizyjnymi i radiowymi, jak „Życie jest chwilą”. W Zespole występują piękne, uzdolnione tancerki i wokalistki. Lider Zespołu – Roland Bilicki – wywodzi się z rodu o silnych tradycjach muzycznych. Jest kompozytorem, gra na skrzypcach i gitarze śpiewa. Natomiast LIZA tym razem wykona romanse rosyjskich Romów i utwory Romów bałkańskich. Zaśpiewa też własne teksty do swoich kompozycji i znane przeboje muzyki cygańskiej.

    Kultura romska jest powszechnie lubiana i wierzymy, że jest świetnym antidotum na zdarzające się miedzy naszymi społecznościami nieporozumienia. My seniorzy, jak zawsze pokażemy, że wartości, którym jesteśmy wierni, życzliwość, wzajemny szacunek, tolerancja i wspólna zabawa, sprawiają, że świat staje się lepszym.

    Zapraszamy SENIORÓW na koncert muzyki romskiej w sobotę 26 sierpnia w godz. 14:00 – 19:00. Artyści wystąpią w Muszli Koncertowej w poznańskim Parku Wilsona. Na koncert wstęp jest wolny!

 

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego