Wielkopolski Portal Senioralny

Gostyń - Stachuriada

Gostyń - Stachuriada
     Twórczość Edwarda Stachury fascynuje kolejne pokolenia czytelników. W Gostyniu będzie okazja do posłuchania jego śpiewanych tekstów. W koncercie „Ogród wiszący” utwory autora „Siekierezady” zaprezentują m.in. Jerzy Stachura Junior, Marek Gałązka i Jan Kondrak.

     Jerzy Stachura Junior, Marek Gałązka i Jan Kondrak to pierwsi wykonawcy utworów z tekstami Edwarda Stachury w historii polskiej estrady. Ich pierwsze, solowe koncerty datują się na koniec lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. Jerzy Stachura to bratanek słynnego pisarza i człowiek najbliżej związany z nim osobiście. Wykonuje piosenki stryja w sposób bliski temu jak je wykonywał sam Sted. Marek Gałązka to pierwszy w historii pieśniarz, który wystąpił z recitalem "stachurowym" w TVP i na kilka lat został najbardziej znanym" stachurośpiewakiem". Jan Kondrak debiutował jako pierwszy wykonawca poematu „Missa pagana”. Wszyscy trzej spotykali się na wielu imprezach poświęconych pamięci Stachury i z czasem stworzyli wspólny program pod tytułem „Ogród wiszący”. Podczas występu wspierają się wokalnie i instrumentalnie, pomnażając efekt artystyczny, wchodząc też w bliskie relacje z publicznością.

     Koncert odbędzie się 19 sierpnia o godz. 19:00 na trawniku przed GOK „Hutnik”, w przypadku deszczu zostanie przeniesiony do wnętrza ośrodka. Wstęp wolny.

 

20 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego