Wielkopolski Portal Senioralny

Aqua senior w Swarzędzu

Aqua senior w Swarzędzu
Dzięki wspólnej inicjatywxie Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu oraz Centrum Sportu i Rekreacji zorganizowano na miejskiej pływalni cykliczne zajęcia sportowe dla seniorów pod nazwą Aqua Senior.

Projekt realizowany jest od 2011 roku. Początkowo była tylko jedna grupa, której zajęcia współfinansowane były z środków OPS. Propozycja zajęć na basenie spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem swarzędzkich seniorów. Obecnie jest już siedem grup, z czego cztery dostępne są również dla osób spoza Swarzędza. – Lubię aktywność sportową i poszukiwałam oferty dla seniorów. Mieszkam w Poznaniu i nie udało mi się znaleźć czegoś, co by mi odpowiadało. Ale miałam to szczęście, że koleżanka ze Swarzędza powiedziała mi takiej możliwości – mówi uczestniczka zajęć Bogusława Ułasewicz.

Zajęcia dla seniorów nie polegają jednak na pływaniu. Jest to specjalnie przygotowana dla osób starszych gimnastyka w wodzie, w tym także aerobic. Zajęcia odbywają  się na basenie "Wodny Raj" i prowadzone są przez wykwalifikowane instruktorki –  Paulinę i Zytę. Koszt jednej godziny ćwiczeń na basenie to tylko 10 zł.

Więcej w tej kategorii: Hotel Kudowa - raj dla seniorów »

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego