Wielkopolski Portal Senioralny

Krotoszyn - fotografie seniorów

Krotoszyn - fotografie seniorów
     Ostatnio zakończył się projekt "Otwartość", który realizował Uniwersytet Trzeciego Wieku w Krotoszynie. Odbywał się on w ramach programu "Seniorzy w akcji" finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

     Seniorka Jolanta Rosolak wspólnie z jej młodszą koleżanką Zuzanną Nadzieją były inicjatorkami cyklu fotografii. W swoim zamyśle miały one przełamywać stereotypy i pokazać osoby starsze w innym świetle. Swoimi zdjęciami autorki chciały udowodnić, że seniorzy mogą nadal cieszyć się życiem i okazywać swą radość poprzez ubiór, aktywność i sposób zachowania. W sesjach fotograficznych uczestniczyli seniorzy z Krotoszyna, ale nie tylko jako modele, lecz również jako współtwórcy powstających prac. Wzięli oni udział w 30 sesjach fotograficznych. Ogółem w projekcie uczestniczyło 200 seniorów. Zwieńczeniem dziesięciomiesięcznych zmagań była wystawa w przestrzeni publicznej (Rynek), na ekranach telewizorów w witrynach sklepowych i niektórych lokalach gastronomicznych. 

 

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego