Wielkopolski Portal Senioralny

Suchy Las - uczą się Facebooka

Suchy Las - uczą się Facebooka
     "Pora na Facebook dla seniora". Pod takim hasłem, wartym popularyzacji i naśladownictwa, w Suchym Lesie koło Poznania realizowano warsztaty dla seniorów.  

     Była to pierwsza, próbna edycja programu edukacyjno-kulturalnego, przygotowanego przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Suchym Lesie w partnerstwie z sucholeskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Regularne warsztaty mają ruszyć jesienią – poinformował Andrzej Ogórkiewicz, dyrektor CKiBP w Suchym Lesie. Seniorzy dowiedzieli się o korzyściach i zagrożeniach, które niosą media społecznościowe, o tym, jak znajdować tam wartościowe informacje i jak samemu stać się ich autorem. Podczas zajęć seniorzy poznali także obowiązujące w mediach społecznościowych zasady postępowania, bardzo ważne w obliczu narastającej fali tzw. hejtu. Uczyli się obsługi profilu na Facebooku. Na razie udział wzięło kilkanaście osób należących do gminnych klubów seniora. Każdej z nich towarzyszył młody asystent, wolontariusz z gimnazjum. To dodatkowa wartość programu, zbliżająca pokolenia.

    Popieramy i namawiamy do organizowania podobnych programów we wszystkich gminach Powiatu Poznańskiego.  A zatem seniorzy do Fejsbooka!

 

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego