Wielkopolski Portal Senioralny

Gołuchów - 5 lat działań seniorów

Gołuchów - 5 lat działań seniorów
     Stowarzyszenie „Senior XXI” i Gminny Uniwersytet Trzeciego Wieku, działają w Gołuchowie od 2011 roku. Skupiają dziesiątki aktywnych ludzi, których doświadczenie życiowe i zawodowe służy nie tylko seniorom.

     Choć oczywiście aktywizacja tego środowiska jest głównym calem działania. Potrafią także, jak sami piszą w swoim wydawnictwie, nawiązywać więzi międzypokoleniowe i pracować dla całej gołuchowskiej wspólnoty. Stworzyli te dwie instytucje prawie w tym samym czasie. Choć rozpoczynali działać oddzielnie, szybko połączyli siły. Pod wspólną nazwą Gminny Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gołuchowie” Seniorzy XXI” są obecni w swojej gminie od wiosny 2012. Bardzo bogata jest ich aktywność, skupia wielu seniorów i ich przyjaciół. Powołali zarząd, radę programową, naukowy zespół doradczy i samorząd. Działają w Akademii Żaka, maja grupę artystyczną, która zapewnia oprawę muzyczną spotkań senioralnych. Uczestniczą także w zajęciach z rękodzieła artystycznego. Organizują warsztaty kulinarne, wyrobu biżuterii, stroików. Ważna forma działalności to rekreacja i wycieczki (jednodniowe, kilkudniowe i zagraniczne) i rajdy rowerowe. Współpracują z seniorami z powiatu pleszewskiego oraz z Niemiec i Słowacji. Piszą, że największym ich sukcesem jest to, że działają od pięciu lat. Możecie sie Państwo skontaktować z nimi pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego