Wielkopolski Portal Senioralny

Poznań - pierwszy taki Dancing

Poznań - pierwszy taki Dancing
        Niedawno w Poznaniu został otwarty nowy klub muzyczny "Kandi". Jest on wzorowany na najlepszych brytyjskich klubach tego typu. Tam zawsze pamięta się o sąsiadach oraz o potrzebach zróżnicowanych wiekowo mieszkańców miasta.

        Już w najbliższy czwartek 1 czerwca odbędzie się pierwszy dancing dla poznańskich seniorów. Na początek zabawa będzie odbywała się w rytmach Big Beatu. Nie zabraknie więc piosenek Czesława Niemena, Heleny Majdaniec, Wojtka Kordy, czy Krzysztofa Klenczona. Organizatorzy zapewne przedstawią także piosenki takich zespołów jak "The Beatles", " Rolling Stones", czy " Mamas and Papas". Na wielu ekranach muzyce z tamtych towarzyszyć będą teledyski wykonawców. Zapraszamy do Klubu "Kandi". Mieści się on w Poznaniu przy ul. Gwarnej 9. Impreza rozpocznie się o godz. 16.00. Dancingi będą odbywać się w każdy czwartek.

      Nazwa "dancing" została przyswojona w latach 60. ubiegłego wieku przez polskie (oczywiście państwowe restauracje i hotele). Owe upojne imprezy rozpoczynały się o godz. 19.00 lub 20.00. Zawsze uczestnikom zabawy towarzyszył zespół muzyczny, grający "na żywo" światowe standardy muzyczne. Tańszą wersją muzyczno - tanecznej zabawy były tzw. "Fajf-y", które rozpoczynały się w wielu restauracjach - oczywiście o godz. 17.00. Trwały one zazwyczaj do godziny 19.00, kiedy to rozpoczynał się Dancing z obowiązkowym wówczas "striptizem". Tak, czy inaczej zaproszenie poznańskich seniorów na godzinę 16.00 zapewne wynika z młodzieńczego entuzjazmu oraz z braku znajomości realiów tamtych czasów. Mimo tych oczywistych błędów organizatorów serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnego spotkania na ul. Gwarnej 9.

Oj, Będzie się działo...

 

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego