Wielkopolski Portal Senioralny

Powiat Poznański seniorami stoi

Powiat Poznański seniorami stoi
       Czy wiedzą Państwo ilu nas jest w Powiecie Poznańskim? Kobiet po 60 roku życia jest 36,5 tysiąca, mężczyzn po 65 roku 17 tysięcy. Razem stanowimy całkiem duże miasto.

     Większość z nas to ludzie aktywni, niektórzy jeszcze pracuję inni działają społecznie. Powiatowy Urząd Pracy przekonuje pracodawców do zatrudniania ludzi po pięćdziesiątce. Dbamy też o nasza kondycję. Od niej zależy nasze samopoczucie i nie poddawanie się, normalnemu w naszym wieku, spowolnieniu. Trzeba przyznać, że Powiat o nas dba, pomaga utrzymać dobrą formę. Finansuje liczne warsztaty edukacyjne, zajęcia z nornic walking, dba też o nasze bezpieczeństwo, wraz z policją, szkoli nas, jak uniknąć przykrości ze strony oszustów, liczących na naszą osłabioną uwagę. Czasem też łatwowierność. Przecież to wynika z potrzeby zaufania, z wiary w dobroć otoczenia, czasem niestety z naiwności. Pracujemy razem nad asertywnością.  W Lubońskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku ćwiczymy kondycje umysłową i fizyczną pod wspólnym hasłem „Senior nie musi siedzieć”. Działają tam sekcje: literacka, językowa, informatyczna i sportowa. To świetna forma integracji, poprzez edukację i wspólny wysiłek. Powiat ma jednak świadomość, że są wśród nas ludzie chorzy, niepełnosprawni, wymagajmy pomocy. Dla nich Powiat ułatwia zakup sprzętu rehabilitacyjnego i likwiduje bariery architektoniczne. Dla tych z nas, którzy wymagają stałej, całodobowej opieki, budowane są Domy Opieki Społecznej. Taki dom w Lisówkach, w którym może przebywać sto osób, jest przykładem funkcjonalności, nowoczesności i fachowej opieki. Te cele i powinności samorządu realizowane są w estetycznym budynku i jego otoczeniu. Spełniają one wszystkie wymogi właściwej troski o ludzi wymagających, a czasem potrzebujących bardzo specjalistycznej pomocy. Powiat Poznański wspiera też nasz Portal "Brawo Senior", za co dziękujemy z całego serca.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę