Wielkopolski Portal Senioralny

Wągrowiecki Uniwersytet Trzeciego Wieku

Wągrowiecki Uniwersytet Trzeciego Wieku
Od sześciu lat w Wągrowcu działa Uniwersytet Trzeciego Wieku. Zrzesza on prawie trzystu członków. Najstarszy z nich ma 87 lat.

Słuchacze Uniwersytetu uczą się języków obcych oraz obsługi komputera. Do wyboru mają lektorat z języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego oraz rosyjskiego. Ponadto mają stałe ćwiczenia z pamięci. Mogą również uczestniczyć w zajęciach plastycznych, warsztatach fotografii cyfrowej, czy w kursie kwalifikacyjnym uprawniającym do wykonywania zawodu kucharza. Nie brakuje również zajęć podnoszących sprawność fizyczną. Słuchacze Uniwersytetu mogą uczestniczyć w zajęciach na basenie, ćwiczeniach pilates, czy wycieczkach rowerowych. Uniwersytet planuje także zorganizowanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej wystawy rękodzielnictwa, a w Miejskim Domu Kultury wystawy fotografii i malarstwa seniorów. Planuje także przygotowanie prezentacji swoich osiągnięć podczas kolejnych Targów  VIVA SENIORZY odbywających się w Poznaniu. Słuchacze Uniwersytetu zaangażowani są także w działalność dobroczynną i charytatywną. Od lat prowadzą zbiórki na rzecz Hospicjum Miłosiernego Samarytanina, oddziału noworodków Szpitala Powiatowego oraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Każdy zainteresowany może zostać słuchaczem Wągrowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.wutw.wagrowiec.pl. Wystarczy również skontaktować się drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie dzwoniąc pod numer telefonu 725 461 069. Można także przyjść osobiście w każdy poniedziałek w godz. 14.00 - 16.00 do szkoły znajdującej się przy ul. Kcyńskiej 48. 

Wągrowiec jest miastem położonym w środkowej Wielkopolsce. Kiedyś znajdował się w granicach województwa pilskiego. Obecnie jest gminą miejsko-wiejską i siedzibą powiatu. Miasto liczy 25 tysięcy mieszkańców.

 

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego