Wielkopolski Portal Senioralny

Uliczne jasełka

Uliczne jasełka
    Wydawałoby się, że w trzeciej dekadzie XXI wieku potrafimy czerpać mądrość z osiągnięć nauki. Ale nic z tego. Czerpiemy „mądrość” z parafialnych jasełek…

  Orszak Trzech Króli stanowi bowiem uliczne jasełka, które od dziesięcioleci organizowane są w Hiszpanii i Meksyku. To zapewne konfiskadorzy spod znaku krzyża rozpropagowali tak karykaturalną wizję chrześcijaństwa. Faktem jest, że w ostatnich latach stała się ona polską tradycją religijną – niczem pasterka….


   Fundacja Sternik – Poznań w tym roku przeprowadzi kolejny przemarsz przebierańców. Hasło tegorocznego Orszaku brzmi: "Niechaj prowadzi nas gwiazda". No więc owa gwiazda zabłyśnie, w najbliższy piątek, o godz. 12:30 na placu pod kościołem Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Floriana na Jeżycach. Mało kto wie, gdzie to jest, bo na mapach google wezwania lokalnych parafii nie stanowią żadnego drogowskazu. Ale nic to. Jasełkowy orszak przejdzie w Poznaniu ulicami Dąbrowskiego, Roosevelta, Libelta i dotrzez do Klasztoru oo. Dominikanów. Podobne zdarzenia będą działy się tegoż samego dnia w wielu miejscowościach Polski, Hiszpanii oraz Meksyku.

P.S. Ciekawostą jest to, że przedstawiony na tytułowym zdjęciu starszy pan z prawej strony ma czarną twarz i jednoczesnie białe ręce. Czyżby zabrakło w pobliskim sklepie kolonialnym czarnej pasty do butów?

10 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę