Wielkopolski Portal Senioralny

„Orzeł i krzyż” w Murowanej Goślinie

„Orzeł i krzyż” w Murowanej Goślinie
     Nie do końca wiadomo o jaki krzyż chodziło autorowi? Maltański, krzyżacki, chrześcijański, czy może o ten czerwony?  Tak, czy siak nazwa imprezy jest nieprecyzyjna – by nie powiedzieć do czego…?

 

   Od lat odbywa się w Murowanej Goślinie w Powiecie Poznańskim komercyjne widowisko plenerowe. W założeniu organizatorów ma to być taki rodzinny piknik narodowo-patriotyczny. Skoro są chętni do udziału w nim, to przecież Wszyscy mamy wolny wybór. Tak samo, każdy może pojechać do Disneylandu, czy parku wodnego – nie wspominając o parku linowym.

   Tego lata odbędzie się „Biesiada - animowana kolacja”. Przez ponad godzinę uczestnicy będą mogli jeść, pić i śpiewać. Zapewne „Góralu, czy ci nie żal”… Uczestnicy owej biesiady spędzą czas w scenerii szlacheckiego dworku piejąc wspólnie piosenki wojskowe – typu „Pierwsza brygada”.  Trafią też na ulice Lwowa – szkoda, że nie Mariupola. A podróż w czasie zakończy się w jednym z warszawskich, przedwojennych kabaretów. Będzie można usłyszeć piosenki w wykonaniu Hanki Ordonówny, czy Eugeniusza Bodo. Bardzo ciekawe jest to, że organizatorzy nie zauważyli, iż w Polsce od kilku miesięcy gościmy trzy miliony ukraińskich matek z dziećmi.

   Zaraz, zaraz – ale co wspólnego ma ów „umówiony z nią na dziewiątą” Bodo z Orłem i Krzyżem.  Nie możemy Państwu polecać tej komercyjnej karykatury, nawet nie do końca wiadomo czego...

421 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę