Wielkopolski Portal Senioralny

Poznań - nowy DPS

Poznań - nowy DPS
W Poznaniu działa pięć Domów Pomocy Społecznej, w których mieszka prawie 600 osób. Jednak czas oczekiwania na miejsce w nim dochodzi nawet do dwóch lat.

Niestety obiekt znajdujący się przy ulicy Bukowskiej odbiega mocno od europejskich standardów. Co prawda pensjonariusze mają do dyspozycji gabinety rehabilitacji, terapii zajęciowej, kaplicę, jadalnię i mały wewnętrzny ogródek. Ale placówka mieści się w przedwojennej kamienicy i przy bardzo ruchliwej ulicy. Na dodatek część osób mieszka nawet w czteroosobowych pokojach. Na szczęście władze miasta nie zapominają o potrzebach poznańskich seniorów. Za dwa lata, w 2019 roku, mieszkańcy DPS-u przy ul. Bukowskiej przeprowadzą się do nowego obiektu. Powstanie on w Strzeszynie - cichej dzielnicy, położonej na obrzeżach miasta. Na działce o wielkości ponad dwóch hektarów staną dwa budynki, każdy z nich pomieści po 100 mieszkańców. Obydwa będą posiadały podpiwniczenie, parter oraz pierwsze piętro. Pokoje będą znacznie większe niż dotychczasowe, bo aż 28 metrowe. Tak więc stworzone zostaną całkowicie inne warunki pobytu. Nie będzie już pokoi rozmieszczonych w systemie zbliżonym do szpitalnego. Powstaną osobne „familie” po sześć pokoi każda. Będą one posiadały oddzielny węzeł sanitarny i wspólną częścią użytkową z dużym dodatkowym pomieszczeniem wypoczynkowym oraz z aneksem kuchennym. Dzięki takiemu rozwiązaniu zwiększy się poczucie  intymności mieszkańców. A na zewnątrz budynków będzie dużo przestrzeni rekreacyjnej. Ponadto seniorzy będą posiadali przydomowe ogródki.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego