Wielkopolski Portal Senioralny

Grażyna Szapołowska – ikona nie tylko polskiego kina

Grażyna Szapołowska – ikona nie tylko polskiego kina
    Niedawno skończyła  68 lat. Ale mimo wieku jest nadal powabną kobietą i co najistotniejsze mądrą i wrażliwą. Dlatego pamiętamy ją z roli żony Bolka, syna księcia pszczyńskiego. Stworzyła wspólnie z Bogusławem Lindą jedną z najsłynniejszych scen erotycznych w polskim kinie – nie koniecznie pokazując swoje kobiece wdzęki. Autorem filmu jest Poznaniak Filip Bajon.

    Dla tych, którzy lubią taką pełną urodę i sylwetkę, trochę litewsko-łotewsko-słowaiańską, to jest postać idealna. A ponieważ w Polsce taka uroda była i może nadal jest ceniona najbardziej, toteż Grażyna Szapołowska była i jest pewnie nadal ulubienicą męskiej części publiczności i zadrą w oku tej kobiecej. Zupełnie niepotrzebnie budząc emocje skrajne częstą prezentacją wdzięków na ekranie zwłaszcza. Rzeczywiście nierzadko uczestniczyła w scenach ciało raczej odsłaniających. Czy zawsze zasadnie? Chyba tak, lub zdecydowanie tak. Stworzyła bowiem wiele interesujących kreacji i byłoby niesprawiedliwe oskarżenie o epatowanie nagością. Jest w pewnym stopniu ikoną polskiego kina z całkiem innych powodów. U Krzysztofa Kieślowskiego w filmach „Bez końca” i „ Krótkim filmie o miłości” - a zwłaszcza, u Wajdy jako fantastyczna Telimena w „Panu Tadeuszu”. Zupełnie niepotrzebny był natomiast poważny incydent z jej udziałem w Teatrze Narodowym, gdzie dyrektor Jan Englert zwolnił ją dyscyplinarnie za nie stawienie się na spektakl z powodu nagrania w Polsacie TV kolejnego odcinka programu „Bitwa na głosy”, w którym była jurorką. Cóż „woda sodowa”, a może „szelest pieniędzy”?

1 komentarz

 • Tammie
  Tammie piątek, 22 październik 2021 13:08 Link do komentarza

  Hookup Ladies Employs Totally free Affairs?
  A Fantastic Side to side Benefit!

  Cost-free hookup girls dating apps on the internet is the best
  solution if you're sick and tired of gonna pubs and clubs only to be prevented, as well as worse, laughed at.
  I realize what it's like because I've been there. I had been individual
  and distressed in the time -- I essential a fresh
  spouse -- but I continued trying because I needed hardly any other option. If you're a single guy who would
  like to hookup with attractive women without going to those spots where ladies are on your own, this write-up may just make positive changes
  to lifestyle. It will explain why courting on the internet is the perfect substitute if you're a guy who may be too shy to strategy an attractive girl in the bar or team.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego