Wielkopolski Portal Senioralny

Grażyna Szapołowska – ikona nie tylko polskiego kina Wyróżniony

Grażyna Szapołowska – ikona nie tylko polskiego kina
    Niedawno skończyła  68 lat. Ale mimo wieku jest nadal powabną kobietą i co najistotniejsze mądrą i wrażliwą. Dlatego pamiętamy ją z roli żony Bolka, syna księcia pszczyńskiego. Stworzyła wspólnie z Bogusławem Lindą jedną z najsłynniejszych scen erotycznych w polskim kinie – nie koniecznie pokazując swoje kobiece wdzęki. Autorem filmu jest Poznaniak Filip Bajon.

    Dla tych, którzy lubią taką pełną urodę i sylwetkę, trochę litewsko-łotewsko-słowaiańską, to jest postać idealna. A ponieważ w Polsce taka uroda była i może nadal jest ceniona najbardziej, toteż Grażyna Szapołowska była i jest pewnie nadal ulubienicą męskiej części publiczności i zadrą w oku tej kobiecej. Zupełnie niepotrzebnie budząc emocje skrajne częstą prezentacją wdzięków na ekranie zwłaszcza. Rzeczywiście nierzadko uczestniczyła w scenach ciało raczej odsłaniających. Czy zawsze zasadnie? Chyba tak, lub zdecydowanie tak. Stworzyła bowiem wiele interesujących kreacji i byłoby niesprawiedliwe oskarżenie o epatowanie nagością. Jest w pewnym stopniu ikoną polskiego kina z całkiem innych powodów. U Krzysztofa Kieślowskiego w filmach „Bez końca” i „ Krótkim filmie o miłości” - a zwłaszcza, u Wajdy jako fantastyczna Telimena w „Panu Tadeuszu”. Zupełnie niepotrzebny był natomiast poważny incydent z jej udziałem w Teatrze Narodowym, gdzie dyrektor Jan Englert zwolnił ją dyscyplinarnie za nie stawienie się na spektakl z powodu nagrania w Polsacie TV kolejnego odcinka programu „Bitwa na głosy”, w którym była jurorką. Cóż „woda sodowa”, a może „szelest pieniędzy”?

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego