Wielkopolski Portal Senioralny

Brawo seniorzy!

Brawo seniorzy!
    60-latkowie z Wielkopolski są najlepiej wyszczepionymi przeciw COVID-19 w całej Polsce. Jest to kolejnym dowodem na rozsądek i odpowiedzialność potomków powstańców wielkopolskich.

   Aż 74% sześćdziesięciolatków w Wielkopolsce jest w pełni zaszczepionych. Osoby po 70 roku życia wypadają jeszcze lepiej, bo 82% z nich przyjęło szczepionkę. Również 50-latkowie wypadają imponująco z cyfrą 67%. Niestety statystyki psuje młodzież. Zaledwie 26% z nich wykazało się odpowiedzialnością. – Aktualny poziom pełnego wyszczepienia Wielkopolan, wciąż nie gwarantuje spokojnego przebiegu czwartej fali pandemii COVID-19 w naszym regionie - mówi Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału NFZ. – Mam nadzieję, że młodsi Wielkopolanie wezmą przykład z seniorów.

   Lekarze zwracają uwagę, że przesłanką do szczepień może być też rozpoczęty rok szkolny i nadchodzący rok akademicki. Im więcej uczniów i studentów w danej grupie będzie zaszczepionych, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że konieczne będzie wprowadzenie nauki zdalnej lub hybrydowej. Ale Uniwersytetom Trzeciego Wieku raczej to nie grozi.


Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego