Wielkopolski Portal Senioralny

Światowe Spotkania z Kulturą Romską

Światowe Spotkania z Kulturą Romską
   Już po raz piętnasty w Poznaniu odbędzie się spotkanie z kulturą romską, dawniej nazywaną cygańską. Ponownie usłyszymy żywiołową muzykę, zobaczymy tańczące dziewczyny oraz ich barwne stroje.

    Podczas koncertu będzie można posłuchać muzyki Romów polskich, bałkańskich i rosyjskich. Wystąpią na nim Liza, Vanessa&Sorba, Artur Szczawiński, Akademia Artystyczna "Blancari", Sunanda Tribe, Skirtya Banda, Hanka Krajnik, Noemi Łakatosz oraz Giselle Czureja. - Mieszkańcy Poznania chętnie poznają kulturę romską. Staramy się, upowszechniać kulturę cygańską, ponieważ widzimy szerokie zainteresowanie społeczeństwa, zwłaszcza tego, które pamięta wędrujące tabory - mówi współorganizatorka koncertu Anna Markowska. - Chcemy organizować tego typu koncerty w Poznaniu i w Wielkopolsce. - Musimy przyzwyczajać społeczeństwo do tego,  że Romowie szanują szeroko pojętą kulturę.

  XVI Światowe Spotkanie z Kulturą Romską odbędą się w Poznaniu w sobotę 17 lipca w muszli koncertowej w Parku Wilsona. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wspólnego muzykowania od godziny 12.00 do 16.00. Wydaje nam się, że nie może tam Państwa zabraknąć!

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego