Wielkopolski Portal Senioralny

Nie musi nam być gorzej!

Nie musi nam być gorzej!
    To już 14 miesięcy, od kiedy zostaliśmy zmuszeni do rezygnacji z naszego dotychczasowego życia. Niestety wiele wskazuje na to, że ten stan potrwa jeszcze bardzo długo.

   Jedna czwarta mieszkańców Polski ma już ponad 60 lat. A więc czasy tzw. „Młodych wilków” przeminęły już dawno. Badania pokazują, że w pandemii seniorzy czują się gorzej niż młodsi. To chyba norma, młodsi zawsze czują się lepiej. Faktem jest, że trudniej o poza opiekę zdrowotną wynikającą z innych niż covid przyczyn. Czy zawsze niezbędnie potrzebną, to inne pytanie. Jest pewne, że człowiek czuje się bezpieczniej, gdy ma pewność otrzymania pomocy w razie nagłej potrzeby, lub w chorobie nieuleczalnie towarzyszącej. Ta pewność niestety osłabła, a nigdy nie była oczywista. Stąd osłabienie kondycji psychicznej. Zwłaszcza odczuwają to osoby samotnie żyjące. Bo doszedł nowy element samotności – strach przed brakiem opieki, gdy będzie niezbędna. Nie ustąpiły dawne dolegliwości, czasem bardzo poważne, a doszły nowe, nie tylko psychofizyczne, ale też bardzo fizyczne i bardzo ograniczające komfort życia. Powiększające lęk. Potrzebna jest pomoc tak zorganizowana, aby szukała potrzebujących i wychodziła im naprzeciw. To jest możliwe do zorganizowania i nasze państwo musi podołać temu zadaniu. Prace nad pomysłami trwają, organizuje je i bada także SeniorHub, Instytut Polityki Senioralnej. Możemy je tworzyć wszyscy. Ślijcie pomysły, pomożemy je realizować!

Więcej w tej kategorii: « Na majówkę do Szreniawy Polski Bond »

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego