Wielkopolski Portal Senioralny

„Afryka dzika”

„Afryka dzika”
   Z takim okrzykiem, może dziś mało poprawnym politycznie i całkowicie błędnym, ale funkcjonującym w powszechnej w Polsce wyobraźni o „czarnym lądzie”, Aleksander Doba zdobywał Kilimandżaro.

   Zdobył i to jego niewątpliwy wielki, kolejny sukces. Trzeba podkreślić, że był pierwszym człowiekiem, który dokonał innego wielkiego wyczynu. Aleksander Doba, podróżnik znany z wypraw kajakowych, wsławił się przepłynięciem kajakiem Oceanu Atlantyckiego z Afryki do Ameryki Południowej. W 2015 roku został uznany „Podróżnikiem Roku National Geografic”. Ten skromny, pogodny, życzliwy człowiek całe życie poświęcił podróżowaniu i odszedł w czasie wyprawy, tym razem wysokogórskiej, która była jego marzeniem. Trudno nie wspomnieć, że Aleksander Doba urodził się w Swarzędzu, a od 2015 roku jest honorowym jego obywatelem.

Media

{YouTube}
{/YouTube}
Więcej w tej kategorii: « Brelok na ratunek Silver TV »

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego