Wielkopolski Portal Senioralny

Seniorzy chrońcie się!

Seniorzy chrońcie się!
   Najlepiej nie wychodźmy z domu. Nie przyjmujmy też gości. Takie zalecenie może być skuteczne, szczególnie gdy mieszkamy sami i mamy zorganizowaną pomoc w zakupach wszystkiego, co potrzebne.

    To jednak w polskich warunkach nieliczne przypadki. Zwykle osoba starsza mieszka z rodziną lub z rówieśnikami w rozmaitych zakładach leczniczych albo opiekuńczych. Te są najczęściej źródłem wzajemnych zakażeń. Rodzina seniora, pracująca, ucząca się, kontaktująca ze światem zewnętrznym także stanowi zagrożenie. Tym bardziej należy przestrzegać prostych zasad ochrony.

    Bezwzględnie trzeba nosić maseczkę, myć i odkażać ręce, zachować dystans 2 metrów pomiędzy innymi ludźmi. Maseczki nie zastąpi przyłbica, bowiem nie wystarczająco zabezpiecza ona nos oraz usta i to w obydwie strony. Może jedynie wspomagać ochronę, zwłaszcza chronić oczy, które oprócz nosa i ust mogą być drogą zakażenia. Ponadto trzeba pamiętać, że nie każda maseczka jest tak samo skuteczna. Najlepiej, gdy jest to maseczka z wymiennym filtrem FP2 lub FP3. Inne nie są tak skuteczne, ale lepsze to niż nic. Pamiętajmy o dezynfekcji i myciu rąk i w żadnym wypadku nie dotykajmy twarzy, ust, nosa, oczu przed dezynfekcją rąk. Ponadto palacze powinni pamiętać, aby nie dotykać ustnika papierosa przed dezynfekcją rąk lub zdjęciem rękawiczek ochronnych. Jeśli potrafimy zachować taką dyscyplinę, możemy skuteczniej zapobiec zakażeniu.

    Powtórzmy szczególne zalecenia dla seniorów. Unikajcie Państwo zatłoczonych miejsc i starajcie się minimalizować jakikolwiek kontakt – nawet z dziećmi i wnukami, ograniczcie wszelkie spotkania towarzyskie.
To nie jest trudne a być może na wagę życia!

Więcej w tej kategorii: « TeleRada Poezją w pandemię »

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego