Wielkopolski Portal Senioralny

Do szczepień!

Do szczepień!
    Brak szczepionek przeciw grypie w całym kraju jest bardzo niepokojący. Na tym tle nadzwyczaj dobrze wygląda Ostrów Wielkopolski, ale także i Poznań.

   Seniorzy (60+) z Ostrowa mogą zgłaszać się do szczepienia. Władze miasta sprowadziły 900 szczepionek. W 2016 skorzystało z nich 888 osób, w zeszłym roku ponad 1000. W tym roku przeznaczono na zakup 76 tys. zł, co wystarczyło na mniejszą i długo oczekiwaną przesyłkę. Szczepienia  dla seniorów są bezpłatne, a chętnych rejestruje Przychodnia Lekarzy Rodzinnych przy ulicy Mertki 13.

Również do Poznania dotarła pierwsza partia szczepionek na grypę. Miasto zamówiło więcej dawek, tak by łącznie mgło z nich skorzystać nawet do 7 tysięcy seniorów. Po wybuchu pandemii radni zadecydowali, że na szczepionki miasto przeznaczy 150 tys. zł więcej niż w roku ubiegłym. Dzięki temu uda się zaszczepić o 2 tysiące seniorów więcej niż zwykle.


W obecnej sytuacji nie wolno zwlekać!

1 komentarz

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę