Wielkopolski Portal Senioralny

Jakie auta kupują seniorzy?

Jakie auta kupują seniorzy?
    Kierowcy w podeszłym wieku, decydujący się na zakup używanego auta zwracają uwagę przede wszystkim na praktyczność, wygodę i łatwość użytkowania pojazdu. Nie interesują się wyposażeniem samochodu dotyczącym bezpieczeństwa.

     W starszych samochodach nie ma systemu ESP, który kontroluje stabilność pojazdu na zakręcie. Ten bowiem jest obowiązkowy w samochodach zaledwie dwuletnich. Nie zawsze jest też system bezpiecznego hamowania ABS. Samochody starsze niż dziesięcioletnie mogą go nie mieć. Wszystko to sprawia, że seniorzy są bardziej narażeni na udział w wypadkach drogowych. Oprócz tego wraz z wiekiem wydłuża się czas potrzebny na reakcję. Kiedy zdarzy się stresująca sytuacja, zwykle reagują bardzo nerwowo i bywa, że zapominają o sygnalizowaniu manewrów. Według statystyk na rynku wtórnym od początku 2015 roku aż 70 % seniorów najczęściej kupowało Skodę Fabię z manualną skrzynią biegów oraz silnikiem o małej pojemności. Na drugim miejscu znalazł się Ford Focus, a w pierwszej piątce uplasowały się jeszcze Skoda Octavia, Opel Astra i Fiat Panda. Trudno się jednak dziwić, że osoby starsze podczas zakupu samochodu nie zwracają uwagi na dodatkowe systemy bezpieczeństwa. Wszak najważniejszą rolę odgrywa cena. Ponadto wiele osób ma trudności w poruszaniu się i dysponuje tzw. kartę parkingową, która umożliwia m.in. parkowanie na miejscach inwalidzkich. 

    Tak więc samochód służy im często do innych celów niż osobom młodym. Trudno się więc dziwić, że dla osób doświadczonych najważniejsza jest wygoda i prostota obsługi.

50 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę