Wielkopolski Portal Senioralny

Śmigiel – taksówka dla seniora

Śmigiel – taksówka dla seniora
   Taką możliwość od kilku lat mają poznańscy seniorzy. Cieszy to, że pomysł Miejskiej Rady Seniorów w Poznaniu podchwycił również Samorząd Śmigla. Na razie będzie to program pilotażowy.

   – Widzimy, że autobusy coraz rzadziej kursują. Pojawia się więc problem wykluczenia transportowego. By z nim walczyć wprowadzamy, za dobrym przykładem innych gmin, program “Śmigielska taksówka 65+” – mówi zastępca burmistrza Śmigla, Marcin Jurga. Z bezpłatnych przejazdów skorzystają mieszkańcy gminy Śmigiel w wieku 65 i więcej lat. Zwłaszcza osoby samotne, w trudnej sytuacji materialnej, czy przewlekle chore. Skorzystać Taksówka dowiezie ich do urzędu, na dworzec w Starym Bojanowie lub Przysiece Polskiej, na cmentarz, czy do placówek medycznych.


    Aby umówić się na przejazd należy dokonać zgłoszenia nie później niż 3 dni przed planowanym wyjazdem. Zgłoszenia przyjmuje koordynator pod numerem telefonu 692 438 150 w godzinach 8.00 – 14.00. Przewozy odbywać się będą od 7.00 do 18.00 w dni powszednie. W trakcie realizacji programu jedna osoba skorzystać może z usługi dwukrotnie. W budżecie gminy zaplanowano na jego realizację 20 tysięcy złotych.

2 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę