Wielkopolski Portal Senioralny

Kalisz – letnia propozycja dla seniorów

Kalisz – letnia propozycja dla seniorów
   Treningi Qigong i Tai Chi to nowa oferta Miasta dla osób starszych. Do udziału w gimnastyce organizatorzy zapraszaj od 1 lipca.

    Dzięki temu, że powoli powracamy do normalności pojawiają się kolejne propozycje spędzenia wolnego czasu przez seniorów. Władze Kalisza przygotowały plenerowe zajęcia usprawniające. Treningi Qigong i Tai Chi są łagodną gimnastyką prozdrowotną wywodzącą się z tradycyjnej medycyny chińskiej. Można ją uprawiać niezależnie od wieku. Ćwiczenia  wzmacniają odporność organizmu, poprawiają kondycję i elastyczność ciała. Korygują postawę, pomagają usunąć zmęczenie, ból, ograniczenia, przywracając dobre samopoczucie, odczucie harmonii i zdrowia. Praktykowanie Tai Chi i Qigong przeciwdziała m.in. napięciu, przeciążeniu, nadciśnieniu i niedotlenieniu organizmu. Polepsza przemianę materii, harmonizuję wagę ciała i zmniejsza uzależnienie od nałogów. Ćwiczenia te są jednym z najdoskonalszych osiągnięć chińskiej filozofii i kultury. W Polsce wiele starszych osób chętnie korzysta z takich treningów.

    Mieszkańcy Kalisza będą wziąć udział w treningach w środy 1, 8, 15, 22 lipca oraz 12 i 19 sierpnia w godzinach 11.00 – 12.00. Zajęcia będą odbywały się Parku Miejskim przy domku chińskim.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego