Wielkopolski Portal Senioralny

Sanatoria – czy nie za wcześnie na wyjazd?

Sanatoria – czy nie za wcześnie na wyjazd?
     W połowie czerwca sanatoria wznowiły swoją działalność. Jednak wiele osób w obawie przed koronawirusem rezygnuje z wyjazdu. W Wielkopolsce jest to 60 % osób uprawnionych do wyjazdu.

   Każdy zanim zdecyduje się pojechać musi wykonać test na obecność koronawirusa. Koszt badania pokrywa NFZ. Dla wielu osób, szczególnie z małych miejscowości jest to problem, gdyż punkty pobrań wymazu często są znacznie oddalone od ich miejsca zamieszkania. Gdy już pokonają te przeszkody to często okazuje się, że informacja o zakwalifikowaniu na turnus przychodzi kilka dni przed jego rozpoczęciem. I wtedy pojawia się strach przed koronawirsuem. Mimo zaostrzonego rygoru sanitarnego w samej tylko Wielkopolsce w ostatniej chwili zrezygnowało 60 % osób uprawnionych do wyjazdu. Oczywiście można zrezygnować i przesunąć leczenie uzdrowiskowe. W takiej sytuacji rezygnację należy wysłać pocztą lub wrzucić do skrzynki przed siedzibą funduszu.

   Taka sytuacja rodzi jednak problemy finansowe dla ośrodków sanatoryjnych. Jan Golba,  prezes Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP uważa, że NFZ powinien testować dużo więcej osób. Dzięki temu na miejsce tych, którzy nie dojechali mogliby „wskoczyć” chętni z rezerwowej listy. Nie zmienia to faktu, że w Polsce od dłuższego czasu nie spada liczba zachorowań na COVID-19. Obawy seniorów są więc w pełni uzasadnione.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego