Wielkopolski Portal Senioralny

Konkurs - Jak wyglądała kiedyś praca?

Konkurs - Jak wyglądała kiedyś praca?
   Na przestrzeni ostatnich lat bardzo poważnie zmieniły się realia pracy zarobkowej. Portal aplikuj.pl ogłosił konkurs na najciekawsze fotografie z miejsc, gdzie kiedyś pracowaliśmy. Trzy główne nagrody to nowoczesne smartfony.

     W czasach naszej młodości, ale także do upadku PRL-u, miejsca naszej pracy zarobkowej były dosyć siermiężne. Ściany przyozdobione były lamperią, czyli farbą olejną na wysokość 1,5 metra. Okna były drewniane i niezbyt szczelne. Każdy etatowy pracownik otrzymywał tzw. deputat w postaci ręcznika, najtańszej herbaty i papieru toaletowego. Ale nikt nie narzekał. Po prostu nie mieliśmy świadomości, że może być inaczej. Dla młodego pokolenia Polaków taki świat jest kompletnie niewyobrażalny. Dlatego warto docenić inicjatywę zorganizowania konkursu, którego celem jest pokazanie naszym wnukom, w jakich warunkach pracowaliśmy na naszą skromną emeryturę. Uczestnikami konkursu mogą być osoby, które ukończyły 60 lat. Wystarczy wypełnić online zgłoszenie, które znajduje się TUTAJ Do zgłoszenia należy dołączyć maksymalnie trzy scany zdjęć ze swojego miejsca pracy. Mogą one zawierać krótki opis kogo one przedstawiają, gdzie i kiedy zostało wykonane. Zdjęcia należy przesłać najpóźniej do 11 września br. Trzech laureatów otrzyma nagrodę w postaci smartfona. Ponadto zostaną przyznane wyróżnienia w postaci książek, gadżetów oraz kursów online. Natomiast placówka która wyśle najwięcej zgłoszeń seniorów otrzyma bon o wartości 800 zł na zakup potrzebnego sprzętu. Więcej informacji znajduje się TUTAJ.

   Aby Państwa zainspirować poniżej publikujemy krótki film dokumentalny Piotra Szulkina „Kobiety pracujące”. Powstał on w 1978 roku. Oczywiście jest to tylko artystyczna wizja przedstawiająca pracę osób niewykształconych.


Media

{YouTube}
{/YouTube}

12 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego