Wielkopolski Portal Senioralny

Wspomnienie z osiedla – konkurs

Wspomnienie z osiedla – konkurs
   Życie na osiedlu mieszkaniowym ma swoją specyfikę. Jest ona kompletnie odmienna od życia w kamienicy czynszowej położonej w centrum miasta. Administracja poznańskiego osiedla Chrobrego zaprasza seniorów do udziału w konkursie literackim dotyczącym ich życia.

    W latach 70. ubiegłego wieku masowo budowano osiedla mieszkaniowe. Było to możliwe dzięki zastosowaniu technologii wielkiej płyty. Wielu z nas, po latach wyczekiwania, otrzymało klucze do własnego mieszkania. Ale życie na takim osiedlu różniło się znacząco od życia w kamienicach czynszowych. Przede wszystkim standard ich był nie porównanie wyższy. Była ciepła woda i centralne ogrzewanie. A w wieżowcach windy i … o zgrozo zsypy na śmieci. W powstałych blokach nie było na parterze sklepów. Zlokalizowano je w osobnych, wolnostojących pawilonach. Nierzadko w pierwszych latach nie było asfaltowych dróg osiedlowych nie wspinając o zieleni. Ale z biegiem lat osiedla mieszkaniowe piękniały i dzisiaj są bardzo dobrze oceniane przez mieszkańców. Również wiele osób woli kupić mieszkanie w takim bloku, niż na osiedlu wybudowanym ostatnio przez developera.

    Administracja poznańskiego osiedla Chrobrego wraz z Osiedlowym Klubem „Przyjaciele” postanowiła zaprosić swoich mieszkańców – głównie seniorów - do udziału w konkursie literackim „Wspomnienie z osiedla”. Tekst może dotyczyć codzienności w kwarantannie lub odnosić się do czasów młodości. Forma jest dowolna. Może to być opowiadanie, wiersz albo tekst piosenki. Maksymalna długość to 3 000 znaków, czyli 1,5 strony maszynopisu. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 15 czerwca. Należy je przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Osoby, które nie korzystają z poczty elektronicznej mogą zatelefonować po numer 609 008 986  i odczytać swój tekst. Dziesięciu autorów najciekawszych prac otrzyma nagrody w postaci bonów do Empiku.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę