Wielkopolski Portal Senioralny

Kluby i Domy Seniora wznawiają działalność

Kluby i Domy Seniora wznawiają działalność
   Od poniedziałku 25 maja możliwe jest otwarcie Klubów i Dziennych Domów Seniora. Jest to możliwe jedynie przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

    Wiele starszych osób żyje samotnie. Możliwość wyjścia z domu i spotkanie się ze znajomymi jest dla nich bardzo ważne. Niestety przez pandemię koronawirusa zamknięto wszystkie placówki zapewniające seniorom rozrywkę i opiekę. Teraz przychodzi czas na powolne otwieranie kolejnych placówek. Wśród nich znajdują się dzienne domy i kluby seniora. Na razie ich działalność będzie podlegała znacznym ograniczeniom. Szczególnie dotyczy to liczby osób mogących brać udział w zajęciach grupowych. Tam gdzie wydawane są posiłki zalecane jest korzystanie z cateringu. W sali jadalnej nie będzie możliwe jedzenie przez wszystkie osoby jednocześnie. Posiłki będą wydawane etapami, a po każdej małej grupie stoły będą dezynfekowane. Jedzenie będzie podawane w jednorazowych naczyniach. Przy wejściu do budynku oraz w toaletach będą rozstawione środki do dezynfekcji rąk. Absolutnie zakazane jest organizowanie grupowych wyjść na zewnątrz budynku.

   Tak, czy inaczej to już duży postęp. Takiego szczęścia nadal nie mają słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Zapewne zajęcia zostaną wznowione dopiero w przyszłym roku akademickim.

419 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę