Wielkopolski Portal Senioralny

Powstaną kolejne dzienne domy seniora

Powstaną kolejne dzienne domy seniora
   W  tym roku w Wielkopolsce powstanie kolejne 19 dziennych domów i klubów przeznaczonych dla osób starszych. Będzie to możliwe dzięki dofinansowaniu w ramach rządowego programu Senior +. Dofinansowanie na dalszą działalność dostaną także te, które funkcjonują już od lat.

    Kilka lat temu zauważono, że w Polsce żyje coraz więcej osób starszych – nierzadko samotnych. Aby zapowiedz osamotnieniu ich zaczęto tworzyć Dzienne Domy Seniora. Oprócz różnorodnych zajęć, wprowadzono w nich możliwość zjedzenia obiadu. Założenie programu „Senior+”  jest takie, że samorządy pokrywają 60% kosztów. Pozostałe 40% pochodzi ze środków rządowych. W tym roku w Wielkopolsce powstanie kolejnych 19 takich placówek. Będą one dysponowały 530 miejscami. Ponadto istniejące już domy także dostaną dofinansowanie na dalszą działalność.

    Na uwagę zasługuje fakt, że placówki te głównie funkcjonują w małych miejscowościach, gdzie nie ma zbyt wielu możliwości ciekawego spędzenia wolnego czasu. Nowe domy i kluby powstaną w Książu Wielkopolskim, Rychtale, Tarnówku, Kawęczynie, Brzezinach, Grodzisku Wielkopolskim, Kiszkowie, Wijewie, Perzowie, Trzciance, Sośniu, Czarnkowie, Dąbiu, Kobylej Górze, Czajkowie, Kleczewie, Buku, Nowych Skalmierzycach, Brzezinach, Koźminku, Lesznie, Godziszach Wielkich i Kraszewicach. Poniżej przedstawiamy relację z imprezy zorganizowanej przez jedeną z takich placówek - Dom Seniora Wigor w Luboniu koło Poznania.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

67 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę