Wielkopolski Portal Senioralny

Wielkopolska infolinia wsparcia

Wielkopolska infolinia wsparcia
    W obecnej sytuacji epidemiologicznej wiele starszych osób czuje się samotnie. Aby temu przeciwdziałać Samorząd Województwa Wielkopolskiego uruchomił specjalną infolinię.

   Od dwóch miesięcy nasze życie wygląda zupełnie inaczej. Szczególnie odczuwają to samotni seniorzy. Wcześniej mogli spotykać się w Klubach Seniora i na zajęciach organizowanych przez Uniwersytety Trzeciego Wieku. Dla wielu sensem życia było spędzenie kilku godzin w Dziennych Domach „Senior – Wigor”. Teraz wielu czuje się bardzo osamotnionych. Aby temu przeciwdziałać Samorząd Województwa Wielkopolskiego wraz z Regionalnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Poznaniu uruchomił specjalną linię telefoniczną. Każdy mieszkaniec Wielkopolski może tam uzyskać wsparcie psychologiczne, informacyjne oraz doradcze. Wszystkie porady są bezpłatne. Wsparcie skierowane jest do osób starszych w celu przeciwdziałania samotności i izolacji i prowadzone jest przez Fundację Orchidea.

    Infolinia czynna jest przez 7 dni w tygodniu w godzinach od 8.00 do 20.00. Wystarczy zadzwonić pod nr 782 271 227. Można także napisać maila i wysłać go na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

16 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę