Wielkopolski Portal Senioralny

Jak bezpiecznie korzystać ze swojej działki?

Jak bezpiecznie korzystać ze swojej działki?
     Mamy już wiosnę, ale problem jest obecna sytuacja. Wielu z nas zastanawia się, jak można korzystać z Rodzinnych Ogrodów Działkowych, aby było to bezpieczne?

   Zasadniczo w ogródku powinien przebywać jedynie działkowiec wraz z najbliższą rodziną. Tu należy rozumieć osoby, z którymi wspólnie on zamieszkuje. Absolutnie zabronione są większe spotkania. Nie wolno organizować spotkań towarzyskich, grillowania, czy palenia ognisk. Nie wolno także korzystać z placów zabaw, siłowni plenerowych i świetlic. W miejscach ogólnodostępnych bezwzględnie należy mieć założona maseczkę ochronną. Na terenie większości ogrodów otwarto już wodę, abyśmy mogli normalnie uprawiać rośliny. Pamiętajmy jednak, że musimy ją oszczędzać ponieważ grozi nam kolejna plaga. Jest nią susza. Postarajmy się więc gromadzić jak najwięcej deszczówki, aby głównie nią podlewać roślinność.

    W Polsce funkcjonuje prawie 5 000 Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Znajduje się w nich 100 000 zagospodarowanych działek i zajmują one 44 000 hektarów.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego