Wielkopolski Portal Senioralny

Życie lasu

Życie lasu
    Nareszcie ponownie możemy wejść do lasu. Ma to bardzo duże znaczenie dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Co my jednak wiemy o lesie?

   Aż trzydzieści procent powierzchni Polski stanowią lasy. Tym samym znajdujemy się w europejskiej czołówce. Generalnie dominują lasy sosnowe, ale coraz częściej możemy spotkać lasy liściaste. Na najciekawszych terenach tworzone są parki narodowe, gdzie cała przyroda podlega ochronie. W Polsce są 23 takie miejsca.

   Do lasu chodzimy zazwyczaj na spacer albo na grzybobranie. Nie zastanawiamy się nad tym, jak różnorodne jest jego bogactwo przyrodnicze. Warto jednak przed kolejną wycieczką dowiedzieć się więcej. Będzie to możliwe dzięki zobaczeniu ciekawego filmu dokumentalnego „Życie lasu”. Zapraszamy.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

4 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego