Wielkopolski Portal Senioralny

Film: „Swobodny jeździec”

Film: „Swobodny jeździec”
    To jeden z kilku najsłynniejszych „filmów drogi”. Amerykanie kochają swobodę, wolność i niezależność. Polega ona między innymi na możliwości przemieszczania się po ogromnych przestrzeniach.

     W latach 60. i 70. ubiegłego wieku Polacy tęsknili za swobodą poruszania się i nieograniczonych możliwości przekraczania granic. Trochę inaczej widzieli to Amerykanie. W tamtym czasie oni myśleli bardziej o przekraczaniu „granic” obyczajowości. Między innymi na tym polegał ruch hipisowski. Właśnie na tej fali powstał słynny film „Swobodny jeździec”. Nic dziwnego że, kiedy po latach był wyświetlany w Polsce, sale kinowe były pełne. W fimie wystąpili m.in. Peter Fonda i Jack Nicolson.

    Zapraszamy Państwa do przypomnienia sobie tego filmu. Aby go zobaczyć wystarczy nacisnąć TUTAJ.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego