Wielkopolski Portal Senioralny

Ostrów Wlkp. – pomagają seniorom

Ostrów Wlkp. – pomagają seniorom
    Kolejne miasto w Wielkopolsce uruchomiło pomoc dla seniorów, którzy raczej nie powinni wychodzić z domów.

   W Ostrowie Wielkopolskim mieszka 20 000 osób w wieku powyżej 60 roku życia. Niektórzy z nich są samotni i w obecnej sytuacji potrzebują pomocy. Dlatego władze miasta postanowiły ją zorganizować. Wolontariusze pomogą w drobnych zakupach do 100 zł, wykonają pilne opłaty, wyprowadzą psy i będą w miarę możliwości starać się rozwiązać zgłaszane problemy. Każdy wolontariusz będzie wyposażony w identyfikator z numerem nadanym przez urząd miejski i wylegitymuje się dowodem osobistym. Dla zwiększenia bezpieczeństwa będzie można sprawdzić tożsamość wolontariusza pod numerami kontaktowymi dla seniorów. Ochotnicy będą wyposażeni w środki ochrony osobistej – maski i gumowe rękawice. Seniorzy będą mogli skorzystać z ich pomocy maksymalnie dwa razy w tygodniu. Każdy wolontariusz będzie wyposażony w identyfikator z numerem nadanym przez urząd miejski i wylegitymuje się dowodem osobistym. Dla zwiększenia bezpieczeństwa będzie można sprawdzić tożsamość wolontariusza pod numerami kontaktowymi dla seniorów. Ochotnicy będą służyć pomocą do godz. 18 i każdy z nich zostanie wyposażony w środki ochrony osobistej. Zgłoszenia będą przyjmowane w godzinach 8.00 – 12.00 pod numerami telefonów: 62 720 48 26 oraz 660 510 243.

   Całość koordynuje Dzienny Dom "Senior" oraz pracownicy Wydziału Spraw Społecznych. Akcję udało się uruchomić dzięki współpracy z Hufcem ZHP, Caritasem Diecezji Kaliskiej, grupą Szukamy i Ratujemy, schroniskiem dla zwierząt, parafią św. Pawła Apostoła oraz wolontariuszami WOŚP.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego