Wielkopolski Portal Senioralny

Film: „Znikający punkt”

Film: „Znikający punkt”
   Przełom lat 60. i 70. w Stanach Zjednoczonych był czasem szalenie niespokojnym. Rosło niezadowolenie z różnic w poziomie życia i krytykowano wojnę w Wietnamie. Również na niespotykaną dotąd skalę wzrosło użycie substancji psychotropowych.  

    Film powstał 50 lat temu, ale zachwyca do dzisiaj. Stanowi on jeden z kilku ważnych obrazów opisujących nastroje panujące w epoce hippiisowskiej. Jego fabuła jest prosta. Pracownik firmy przewozowej zakłada się, że dostarczy samochód z Kolorado do Kalifornii w mniej niż piętnaście godzin, co jest mało prawdopodobne. „Znikający punkt” to wspaniałe kino egzystencjalne. Opowieść o ucieczce od przeszłości i od samego siebie. Historia człowieka, który pozbawiony wszystkiego staje się uosobieniem wolności i nonkonformizmu, historia, która może mieć tylko jeden finał. 

   Zapraszamy Państwa do obejrzenia tego kultowego filmu. Wystarczy nacisnąć TUTAJ.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego