Wielkopolski Portal Senioralny

„Widzialna Ręka Konina”

„Widzialna Ręka Konina”
     Tak nazywa się akcja pomocy osobom starszym mieszkającym w Koninie. Zaledwie w ciągu jednej doby zgłosiło się prawie 1 600 wolontariuszy chcących pomóc swoim sąsiadom. Ale czy zachowano standardy bezpieczeństwa?

    Na pomysł pomocy osobom potrzebującym wpadł Damian Kruczkowski - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie. W ciągu tylko jednej doby zgłosiło się prawie 1 600 wolontariuszy. Są to głównie młode osoby, którym zamknięto szkoły. Ich działalność ma się sprowadzać, nie tylko do robienia zakupów. Członkowie grupy zdają sobie sprawę z tego, że osoby starsze i samotne często nie mają dostępu  m.in. do Internetu. Są więc pozbawione możliwości załatwienia wielu ważnych spraw. Dlatego wolontariusze mają pomóc seniorom rozwiązać te problemy.

     Idea jest piękna, ale czy mieszkańcy Konina mogą zaufać dyrektorowi Biblioteki, który nie ma doświadczenia epidemiologicznego. Nie posiada również doświadczenia kryminalnego w zakresie oszustw na seniorach. Czy jest on w stanie zagwarantować, że osoba ze stworzonej przez niego grupy nie wyłudzi karty bankomatowej wraz z nr PIN? Głęboko wierzymy, że bardzo szybko władze Konina przejmą odpowiedzialność za tą wspaniałą akcję. Ale nie ma „Zmiłuj się”.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego