Wielkopolski Portal Senioralny

Film: „Zaklęte rewiry”

Film: „Zaklęte rewiry”
     Zachęcamy Państwa do przypomnienia sobie bodaj najciekawszego filmu Janusza Majewskiego. Powstał on w 1975 roku, ale do dzisiaj zachwyca.

   Film jest opowieścią o mikroświecie, który stanowi duża restauracja z początku lat 30. XX wieku. A w niej są pracownicy na różnych szczeblach kariery i zmagający się z dylematami moralnymi. Przemoc i upokorzenie ze strony przełożonych są tu chlebem powszednim, a każda z postaci ma własne metody na przetrwanie.  Szczególnym walorem filmu są zdjęcia autorstwa Miroslava Ondřička, światowej sławy operatora, znanego ze współpracy z Milošem Formanem. Na uwagę zasługuje brawurowa kreacja młodego Marka Kondrata. Obok niego występują m.in. Roman Wilhelmi, Czesław Wołłejko i Zdzisław Maklakiewicz.

    Aby zobaczyć film wystarczy nacisnąć TUTAJ.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego