Wielkopolski Portal Senioralny

Seniorzy w telewizji

Seniorzy w telewizji
     Ponad rok temu TVP zauważyła potrzeby osób starszych. Wpisało się to w ogólne trendy panujące w Unii Europejskiej. Ale czy tylko?

    Powszechnie wiadomo, że jako społeczeństwo starzejemy się. Już ¼ Polaków ma ponad 60 lat. Ale czy w okienku telewizyjnym znajdziemy prezenterów będących w tym wieku? Chyba jeszcze nie. Warto więc przyjrzeć się praktykom z innych krajów. W Stanach Zjednoczonych najpopularniejszymi dziennikarzami są osoby powyżej pięćdziesiątego roku życia. Dlaczego? Bo budzą zaufanie widzów. Również w Niemczech niezwykle popularna jest 60 letnia Carmen Nebel. A my nadal preferujemy młode dziennikarki o miłym uśmiechu. Ale czy słowa wypowiadane przez nie wzbudzają zaufanie?

    TVP, jako pierwsza stacja telewizyjna w Polsce postanowiła wyprodukować cykliczne programy opowiadające o życiu i pragnieniach polskich seniorów. Jest to „Sanatorium miłości” oraz licencyjny program o mało polskiej nazwie „The Voice Senior”.  Na początek to nieźle. Nie pozostaje nam nic innego, jak wierzyć, że inne polskie telewizje także nie zapomną o nas.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

287 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę